۲۶ تیر, ۱۳۹۸

مضرات مواد غذایی صنعتی چه چیزهایی هستند؟

  • 1 سال قبل
  • 0

مضرات مواد غذایی صنعتی

مضرات مواد غذایی صنعتی چه چیزهایی هستند؟

مضرات مواد غذایی صنعتی

مضرات مواد غذایی صنعتی

در ابتدا انسان ها تمامی مواد غذا یی مورد نیاز خود را خود تهیه می کردند به طور کاملا طبیعی و بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده ای .

اما با افزایش جمعیت و ایجاد شغل های گوناگون دیگر انسان ها وقت اینکه مواد غذایی خود را خودشان تهیه کنند نداشتند و به این گونه شد که کم کم کارخانه های بزرگ تولید مواد غذایی به راه افتادند و شروع به تولید و بسته بندی مواد غذایی در حجم ها ی بسیار بالا کردند .

این کار خانه های بزرگ با دستگاه های بی شمارشان  مواد غذا یی در مقادیر بسیار زیادی تولید می کنند و این مقدار بالا تا به دست مصرف کنند ه برسد مدت زمان زیادی طول می کشد و کارخانه داران برای اینکه مواد غذایی در این مدت فاسد نشده و از بین نروند با افزودن موادی به نام مواد نگهدارنده به تولیدات شان تول عمر مواد غذایی را بالا برده و باعث می شوند که این مواد تولید شده در انبار داری ها و حمل و نقل ها و توقف در قفسه های مغازه ها سالم بماند و به هیچ عنوان فاسد نشوند .

درست است که با افزود ن مواد نگهدارنده به تولیدات شان تول عمر بالایی به انها میدهند اما این مواد برای انسان ها مضر بوده و عوارضی گاه جبران ناپذیر در پی دارند .

انواع مواد نگهدارنده :

مواد نگهدارنده عنواع مختلفی دارد که چند مورد از ان را به مختصر بیان می کنیم .

  1. رنگ های مصنوعی
  2. اسانس ها
  3. مواد سفید کننده
  4. پایدار کننده ها
  5. انتی اکسیدان ها

مواد غذایی که به صورت صنعتی و تیراژ بالا تولید میشوند صد در صد  نیاز به روش تهیه و تولید خواص خود را دارد و به هیچ عنوان نمی شود که با همان موادی که در خانه غذا را درست میکنیم در کارخانه های صنعتی هم فقط با همان مواد غذا را یا ان تیراژ و حجم بالا درست کنیم .

برای اینکه تمام مردم و کسانی که این غذا های صنعتی را برای خوردن میخرند بدانند که این غذا از چه موادی تشکیل شده است کار خانه ها باید یر روی بسته های مواد تولید شده نام دقیق تمام مواد استفا ده شده در این غذا را باید درج کنند .

۵ ماده غذایی ناسالم و خطر ناک 

۱ . سودا : سودا حاوی مقدار زیادی ماده به نام سدیم بنزوئات است که این ماده در نوشانه های بدون گاز هم زیاد به چشم میخورد و باعث بروز الرژی ها و حساسیت ها ی بسیار زیادی می شود .

۲ . مواد غذایی سرخ کرده : تا کنون تحقیقات و برسی های زیادی در مورد ضرر های سرخ کردنی ها انجام شده است که در تمام این تحقیقات رابطه ی مستقیم بین مصرف سرخ کردنی ها و سرطان ها ی مختلف  کشف شده است . که رایج ترین ان گوشت سرخ  شده است که میزان ابتلا به سرطان را ۲ برا بر می کند .

۳ . فست فود : فست فود ها به هیچ عنوان غذای با ارزش و پر انرژی نیستند و ارزش غذایی بسیار نا چیزی دارند و برای بدن هیچ سودی به همراه ندارند و میتوان گفت که ضرر شان بیشتر از سود شان است . به علا وه فست فود ها مقادیر زیادی چربی نمک و کالری با خود به همراه دارند که همگی برای بدن مضر اند .

۴ . موادی که از ارد سفید و تصفیه شده ساخته میشود : اکثر ما این را میدانیم که باید از غلات سبوس دار استفاده کنیم و مخصوصا ارد را نیز حتما باید یه صورت سبوس دار استفاده کنیم . اما باز هم همه ی ما همبر گر و شیرینی و پاستا و . . . می خوریم که می دانیم از ارد سفید و فراوری شده در ان استفاده شده . ارد سفید و فراوری شده فورا در بدن باعث ازاد سازی انسولین می شود و فشار بالا یی را به غده ی پانکراس و لوزالمهده که کارشان تولید انسولین است وارد می کند .

۵ . محصولات تنوری : بیشتر موادی که در کارخانه ها و به شیوه ی صنعتی تنوری می شوند به اندازه ی تمام ۴ مورد بالا مضر و برای بدن خطر ناک اند .چون دارای همان مواد مضر و خطر ناک می باشند و بیشتر محصولات تنوری از ارد سفید و فراوری شده تولید می شوند .

مضرات مواد غذایی صنعتی

منبع : لینک

مضرات مواد غذایی صنعتی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره