۲ شهریور, ۱۳۹۸

فواید رابطه جنسی چیست؟ چرا؟ بیشتر بدانیم!

  • 2 سال قبل
  • 0

فواید رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی چیست؟ چرا؟ بیشتر بدانیم!

فواید رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی

آیا می دانید که یک زندگی جنسی سالم و خوب می تواند فواید سلامتی ویژه ای را  برای شما به ارمغان بیاورد؟ ما با متخصصان در مورد داشتن رابطه جنسی سالم که موجب ارتقا سلامت فرد میشود مشورت کردیم و به این موارد دست یافتیم:

۱- ممکن است موجب کاهش وزن شما گردد.

حوصله ی ورزش کردن ندارید یا باشگاه شما بسته شده یا تردمیل خراب شده است؟ رابطه جنسی به عنوان ورزش را فراموش نکنید،”رابطه جنسی موجب می شود بین ۷۵ تا ۱۵۰ کالری در هر نیم ساعت بسوزد و  با دیگر فعالیت های جسمی  مثل یوگا (۱۱۴کالری در هر نیم ساعت)، رقص (۱۲۹کالری در هر نیم ساعت) و یا راه رفتن (۱۵۳کالری در هر نیم ساعت) نیز قابل مقایسه است.

فواید: فعالیت جنسی ممکن است کمک کند تا عضلات بدن نیز تقویت شوند چرا که در تحریک و اوج لذت جنسی هورمون تستوسترون آزاد شده و این برای ساخت و حفظ استخوان و بافت های عضلات کاملا لازم وضروری است.

۲- داشتن فعالیت جنسی ممکن است سلامتی قلب را بهبود ببخشد.

همانطور که می دانید بیماری های قلبی قاتل درجه ی یک در خانم ها است. نگه داشتن  رژیم غذایی سالم و حفظ کلسترول و سدیم پایین در بالای لیست اعمال مفید برای  سالم ماندن قلب هستند، اما داشتن رابطه جنسی چطور؟فعالیت جنسی  ورزشی است که ضربان قلب و جریان خون را افزایش می دهد.محققان دریافتند که رابطه جنسی دو بار یا بیشتر در هفته خطر ابتلا به حمله قلبی را  به نصف کاهش می دهد  در حالی که نتایج مطالعه بر روی مردان متمرکز بود اثرات مشابه برای زنان هم داشت .

۳- می تواند کمک کند تا خواب شب بهتری داشته باشید.

چه مواردی به شما  برای یک خواب بهتر کمک می کنند ؟ وقتی چای بابونه و راه حل های دیگر کارساز نیست ، رابطه جنسی ممکن است کمک کند، به خصوص اگر مشکلات خواب شما به دلیل اضطراب یا استرس باشد افراد با  داشتن رابطه جنسی مکرر اغلب گزارش می دهند که استرس کمتری دارند . آرامش عمیق که به طور معمول پس از لذت جنسی برای زنان و انزال یا ارگاسم برای مردان رخ می دهد  یکی از چند عللی است که  به افراد  اجازه می دهد خود را به طور کامل رها کنند . در نتیجه پس از رضایت از عشق ورزی بهتر و عمیق تر می بخوابند.

۴– موجب بهبود سیستم ایمنی بدن می شود.

با کمال تعجب، باید گفت ممکن است کاری که شما می توانید در اتاق خواب انجام دهید برای حفظ سیستم ایمنی بدن نیاز است و آن را قدرتمندتر می کند .افرادی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی دارند در بدنشان ۳۰ درصد  بیشتر آنتی بادی ایمونوگلوبولین A یافت می شود  .

۵رابطه ی جنسی می تواند به بهبود سلامت روان کمک  شایانی نماید.

سریعترین راه برای بهتر شدن خلق و خو و  مبارزه با افسردگی و استرس می تواند رابطه جنسی درست و سالم باشد که از نظر روانی، فرد  را بهبود می بخشد  و سلامت روان را از طریق صمیمیت و کاهش استرس بالا برده و می تواند بخشی از استرس و سطح کورتیزول یک شخص را کاهش دهد .

 ۶- عملکرد جنسی صحیح می تواند به تسکین درد کمک کند.

ممکن است  به همسر خود بگویید امشب نه، عزیزم ، من سردرد دارم  در این حالت بهتر است بگویید  عزیزم من سرددرد دارم پس بهتر است رابطه جنسی داشته باشیم . بله ! یک رابطه ی واقعی بین همسران  درد را مدیریت می کند.از طریق تحریک جنسی و ارگاسم هورمون اکسی توسین در بدن آزاد شده  که به نوبه خود باعث آزاد شدن اندورفین می شود این ماده مخدر طبیعی  جنسی به عنوان ضد درد قدرتمند عمل می کند.

۷- می تواند به کنترل بیشتر مثانه کمک نماید.

ممکن است  کمی عجیب و غریب به نظر بیاید اما  فعالیت جنسی می تواند بی اختیاری ادرار را کاهش دهد. روان درمانگران جنسی به زنان توصیه می کنند که ورزش کگل  را انجام بدهند (منقبض و منبسط کردن عضلات لگنی  در طول روز ). رابطه جنسی نه تنها می تواند به این حرکات  کمک کند بلکه باعث  افزایش لذت شده  و  عضلات مربوط به بی اختیاری تقویت می شود. شما می توانید در طول مقاربت این حرکات را انجام دهید. به آرامی عضلات کف لگن خود را همانطور که  را برای متوقف کردن جریان ادرار سفت می کنید به مدت سه ثانیه نگه دارید  و سپس آزاد کنید.

۸– داشتن رابطه ی جنسی می تواند به سلامت پوست نیز کمک کنند.

رابطه جنسی می تواند شما را زیبا تر کند؟ داشتن رابطه جنسی یک ترکیب اصلی در بدن است که برای هر  چیز دیگر از جمله بهبود چهره مفید است.در هنگام رابطه جنسی، بدن شما هورمونی به نام  آندروسترون تولید می کند. این هورمون  می تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و باعث می شود پوست سالم و زیبایی داشته باشید .

فواید رابطه جنسی

منبع : لینک

فواید رابطه جنسی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره