۳۱ مرداد, ۱۳۹۸

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی چیست ؟ بیشتر بدانیم!

  • 2 سال قبل
  • 0

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی چیست ؟ بیشتر بدانیم!

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی

همان طور که تمام موجودات زنده در روی کره ی زمین به نوعی نیاز به رابطه ی جنسی دارند و این رابطه در وجود و سرشت انها به طور غریزی قرار گرفته است . انسان هم مانند تمام حیوانات با اینکه اشرف مخلوقات خدا وند است به این رابطه نیاز مبرم دارد و این نیاز به طور کاملا روشن در وجود تمام انسان ها نهفته شده .

این نیاز هم مانند نیاز به غذا خوردن و اب خوردن به هنگام گرسنه و تشنه شدن میماند . انسان با اشامیدن و خوردن این نیاز ها را براورده می سازد .

رعایت آداب در رابطه ی جنسی

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی

همان طور که انسان نیاز به غذا خوردن و رفع گرسنگی دارد و اگر در هنگام رفع این نیاز اداب ان را رعایت نکند خطراتی مانند . دلدرد . بیماری . و . . . . .  او را تحدید می کند به هنگام رفع نیاز جنسی نیز باید آدابی را رعایت کند تا از گزند خطراتی مانند : بیماری های مقاربتی و بیماری های عفونی و مشکلات شایع روانی در امان باشد . پس رابطه ی جنسی نیز مانند تمامی رفتار های آدمی باید تابع آداب خود باشد .

به طور یقین نیاز به رابطه ی جنسی در وجود انسان است  و هر ادمی که این نیاز خود را برطرف نکند و ان را در خود سرکوب کند باید منتظر عواقب و خطرات ان نیز باشد .

خطرات نداشتن رابطه ی جنسی

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی

داشتن رابطه ی جنسی با شریک جنسی خود (همسر تان ) باعث می شود که انرژی های انسان تخلیه شود انرژی هایی که مخرب هستند انرژی هایی که باعث بیش فعالی و تحرک بیش از حد می شوند . انرژی هایی که نبود شان بهتر از بود نشان است .

در تحقیقاتی که در یکی از دانشگاه های انگلستان انجام شد  . ۱ گروه ۲۰ نفره را که ۱۰ نفر از انان از رابطه ی جنسی دوری میکردند را در مقابل ۱۰ نفر از افرادی که در یک هفته ی اخیر رابطه ی جنسی سالم و خوبی را با همسرا نشان تجربه کرده بودند در شرایطی کاملا یکسان و استرس زا قرار دادند . و نتایج این تحقیقات به این گونه بود که ۱۰ نفری که رابطه  داشتند با شرایط بسیار راحت تر و منطقی تر از ۱۰ نفری که از رابطه دوری میکردند کنار امده و قدرت تصمیم گیری بیشتری داشتند .

نداشتن رابطه ی جنسی علا وه بر اینکه در قدرت تصمیم گیری و تحمل افراد تاثیر منفی می گذارد  باعث بروز مشکلات و بیماری هایی مانند بیماری های زیر می شود .

۱ . احساس اضطراب .

۲ . نداشتن قدرت تصمیم گیری در شرایط سخت .

۳ . بروز سرطان پروستات در مردان . مردانی که رابطه ی جنسی را ترک کرده اند و به هیچ عنوان رابطه ی جنسی ندارند باید به طور مدام پروستات خود را چک کنند . زیرا در تحقیقاتی که در یک دانشگاه امریکایی انجام شد نشان داد که لذت جنسی خطر ابتلا به سرطان پروستات را تا ۲۰ درصد کاهش میدهد . و انزال مکرر نیز باعث خروج مواد شیمیایی از بدن می شود که برای پروستات بسیار خطر ناک است .

۴ . اختلال در نعوظ . مردانی که رابطه ی جنسی ندارند ۲ برابر افرادی که حداقل ۱ بار در هفته رابطه ی جنسی دارند به اختلال در نعوظ مبتلا می شوند . زیرا ماهیچه ی آلت مردان به نوعی است که هرچه از ان بیشتر کار کشیده شود قوی تر و قوی تر می شود .

البته باید گفت که داشتن رابطه ی جنسی به هر گونه ای و در هر شرایطی صحیح نمی باشد .

داشتن را بطه ی جنسی پر خطر بسیار خطر ناک است و باعث بروز مشکلات بسیاری می شود . مشکلاتی مانند . استرس بالا . به وجود امدن بیماری های مقاربتی و عفونی . به هم ریختن کانون گرم خانواده . بروز مشکلات اجتماعی و هزاران هزار مشکل دیگر .

و یکی از مهمترین مواردی که باید در رابطه ی جنسی در نظر داشته باشیم نداشتن نگرانی و استرس به هنگام برقراری رابطه است.

مثلا نگرانی مدام از ظاهر و یا توانایی های جنسی خود . رابطه ی جنسی را بسیار پر استرس و ناموفق و اعصاب خورد کن می کند که این خود نیز باعث بروز مشکلاتی دیگر است .

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی

منبع : لینک

عوارض نداشتن رابطه ی جنسی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره