۲۶ خرداد, ۱۳۹۸

زود انزالی در مردان (انزال زودرس)

  • 2 سال قبل
  • 0

زود انزالی

 

زود انزالی در مردان (انزال زودرس)

موضوعی که امروز در فضای مجازی و دانشگاه ها زیاد راجع به آن صحبت می شود، سکس تراپی و آمیزش درمانی است. متاسفانه،در خیلی از افراد مخصوصا آقایان یک سری اختلالات بخصوص در سال های ابتدایی زندگی مشترک، بسیار شایع است مانند زود انزالی یا اختلال نغوذ یا دیر انزالی. در این میان، زود انزالی در آقایان از شیوع بیشتری برخوردار است. افرادی که این عارضه در آنها بروز می کند  نباید از مراجعه به پزشک خجالت بکشند و باید هر چه زودتر به  متخصص مربوطه و یا یک اورولوژیست، روانشناس یا سکستراپ مراجعه کنند.این متخصصان، پس از مصاحبه ی بالینی و تشخیصی اقدام به تجویز درمان هایی که ترکیبی از دارو درمانی، مکمل درمانی، تغذیه درمانی، استفاده از حرکات تمرینی و متدهای روانشناختی می باشد،می نمایند.

هرگز خود درمانی نکنید و برای رفع مشکل خود به سمت مصرف داروها و مواد مخدر نروید.

بهترین راه حل این است که  به متخصصین مربوطه مراجعه کنید و با چند جلسه درمان ترکیبی که شامل دارو درمانی، رفتار درمانی ، مکمل درمانی و تغذیه درمانی است، در صدد رفع مشکل خود برآیید.

رضایت جنسی، اهمیت بسیار بالایی در پایداری زندگی مشترک افراد دارد و اغلب افرادی که به متخصصین مراجعه می کنند، متاسفانه نمی توانند بیشتر از ۲ یا ۳ دقیقه رابطه جنسی داشته باشند و دچار مشکل می شود. با توجه به این شرایط، همسر این افراد نیز به لذت جنسی و ارگاسم نمی رسد و  دچار مشکلات رفتاری  و تبعات بعدی آن خواهد شد.
مطمئنا مشکل زود انزالی در تمام افراد منجر به طلاق یا پیمان شکنی و … نخواهد شد ولی می تواند تاثیر مستقیم بر کیفیت زندگی مشترک گذاشته و روز به روز اوضاع را وخیم تر نماید.

اگر دچار مشکلات جنسی هستید،خجالت را کنار بگذارید و  با مراجعه به سکستراپ، مشکل خود را حل نمایید. این موضوع به سادگی یک دندان درد و یا یک پا درد است، همانطور که برای درمان دندان خود به دندانپزشک مراجعه می کنید، باید برای درمان مشکلات جنسی از متخصص آن کمک بگیرید. با همراهی همسر و کمک های سکستراپ و متخصصین، مشکلات جنسی کاملا قابل درمان اند.

منبع: دکتر مجتبی یارمحمدی
( روانشناس، زوج درمانگر،سکستراپ،مشاور ازدواج و طلاق و مدرس مهارت های زندگی در کلینیک آوان )

جهت ارتباط با این پزشک و دریافت نوبت و یا پرسش سوال در زمینه ی این مطلب ، در قسمت نظرات ، با ما در میان بگذارید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره