۲۶ تیر, ۱۳۹۸

روزمرگی های زوجین

  • 2 سال قبل
  • 0

روزمرگی های زوجین

روزمرگی های زوجین

دغدغه ی بسیاری از افرادی که به کلینیک های زوج درمانی مراجعه می کنند در واقع در حیطه ی روزمرگی ها میان زوجین است. کانون توجه آقایان و اولویت آنها در هفته یا ماه های اول ازدواج و شروع زندگی مشترک، همسرشان است.متاسفانه پس از مدتی زندگی دچار روزمرگی می شود و اغلب خانم ها از این موضوع که زندگی مانند روز های اول دیگر آن شوق و شور را ندارد، ناراحت هستند و از آن شکایت می کنند.

رابطه زناشویی مهمترین رابطه افراد در زندگی است.با این حال گاهی اوقات به دلیل عدم شناخت عوامل موثر بر این رابطه، حداکثر بهره را از آن نمیبرند.رابطه زناشویی افراد مثل هر رابطه ی دیگری، نظام دارد.نظام آن هم اهداف، باورها و اولویتهای هر یک از زوجین و اولویتها و باورهای مشترک میان آنهابه عنوان یک زوج است.اگر اهداف و اولویت های زن و مرد همسو باشد، نظام زناشویی زوجین درست کار می کند اما در صورتیکه اولویتهای زوجین در زندگی متفاوت باشد قطعا این نظام به درستی کار نمی کند.

متاسفانه بدلیل شرایط کاری، محیطی و استرس ها، آقایان اولویت خود را از همسر به مشکلات مالی، مسکن و فرزندان تغییر می دهند و دیگر نمی توانند کانون توجه در زندگی مشترک را روی همسر خود متمرکز نمایند.این امر باعث سردی روابط می شود و امکان دارد میان زوجین، طلاق عاطفی و جنسی و تبعات پس از آن را موجب گردد. از جمله تبعات آن میتوان به پیمان شکنی و خیانت ها و سردی روابط اشاره کرد.

هرگاه احساس کردید زندگی شما به سمت روزمرگی می رود یا حرفی برای گفتن با همسر خود ندارید، حتما به متخصصین مربوطه مراجعه کنید و از کمک های آنها بهره مند شوید و از تبعات بعدی آن جلوگیری نمایید.

منبع: دکتر مجتبی یارمحمدی
( روانشناس، زوج درمانگر،سکستراپ،مشاور ازدواج و طلاق و مدرس مهارت های زندگی در کلینیک آوان)

جهت ارتباط با دکتر مجتبی یارمحمدی و دریافت نوبت و یا پرسش سوال در مورد این مطلب (روزمرگی های زوجین) ، در قسمت نظرات ، با ما در میان بگذارید.

روزمرگی های زوجین

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره