۳۱ مرداد, ۱۳۹۸

رابطه انسان و طبیعت چگونه است؟

  • 2 سال قبل
  • 0

رابطه انسان و طبیعت

رابطه انسان و طبیعت چگونه است؟

رابطه انسان و طبیعت

رابطه انسان و طبیعت

اگر به اطراف خود خوب نگاه کنید در می یابید که انسان از همان ابتدای خلقت خود به نوعی با طبیعت در جنگ بوده و به نوعی طبیعت را عاشقانه در آغوش گرفته است .
رابطه ی میان ما انسان ها و طبیعت نو عی از رابطه است که همواره جریان داشته و هیچ کس نوع این رابطه را نمی داند .
عده ای نظرشان به این گونه است که انسان شاید در مواقعی و مواردی از طبیعت بهراسد و ترسی در خود از جانب طبیعت داشته باشد ولی همواره در تمام اعصار و زمان ها این انسان است که به نحو کامل و حتی در مواقعی که در زمان حال بیشتر شاهد این اتفاق هستیم از طبیعت استفاده کرده است که دیگر این طبیعت است که باید از انسان بترسد و بهراسد .
اری این انسان است که طبیعت را به بحره ی نابودی و تخریب کشانده است . و جالب این است که این انسان دو پا با تمام عقلانیتی که برای خود قائل است طبیعتی را دارد برای نفع و راحتی خود از بین می برد که در تمام طول زندگیش به طور غیر قابل انکاری به ان وابسته است . اری این ما انسان ها هستیم که به طبیعت وابسته ایم نه طبیعت به ما .
ما از چندین نظر به طبیعت وابسته ایم .

  1. از نظر روانی و احساسی
  2. از نظر مسائل زیست محیطی
  3. از نظر تامین منابع مورد نیاز برای گذران زندگی
  4. از نظر پزشکی

رابطه ی انسان و طبیعت از نظر معنوی 
انسان از نظر معنوی نیز نسبت به طبیعت وظایفی دارد که باید ان وظایف را به نحو احسن به جا اورده و با انجام این کار تشکر خود را برای وجود چنین نعمتی که خدا به انسان ارزانی داشته بجا اورد .
مگر نه اینکه هرچه که در این دنیا هست نعمتی از نعمات خداوند است و انسان باید برای هر نعمت خدا را شاکر باشد و قسمتی از ان شکر گذاری امانت داری ان نعمت است تمام نعمات از ان خدا است و خداوند است.

که این نعمات بی شمار را در اختیار ما گذاشته است و تمام این نعمت ها به طور امانت در دست ما است و ما نیز باید امانت دار این نعمت ها باشیم . که متاسفانه انسان در امانت داری این امانت بسیار ضعیف عمل کرده و به هیچ عنوان عمانت دار خوبی نبوده است .
رابطه ی انسان و طبیعت از نظر عاطفی 
این جالب است که انسان این مظهر کمال و انتهای عقلانییت از این جهت هم وابسته و نیاز مند طبیعت است مگر نه اینکه هر گاه که یک انسان وارد طبیعت می شود روح و روانش جلا پیدا کرده و احساس شادی به او دست می دهد .
رابطه انسان و طبیعت از نظر پزشکی 
طبیعت از ابتدا به انسان خدمت کرده و بیشتر نیاز های او را برایش فراهم کرده است .
حتی تامین نیاز های پزشکی و در مانی . طبیعت با در اختیار گذاشتن چندین هزارنوع گیاه دارویی انسان را در این نیاز یاری کرده است . گیا هانی که هر کدام جدا گانه برای درمان بیماری مختلف به کار می آیند .
از نظر پزشکان انسان با قرار گرفتن در میان طبیعت می تواند به چندین حسن پزشکی برسد .
به طور مثال انسان با در قرار گرفتن در طبیعت و استنشاق هوای پاک باعث میشود که ضربان قلب متعادل تری پیدا کرده و عمل خون رسانی به مغز و اندام های دیگر به نهو احسن انجام می شود و این خود باعث ارامش می شود . و هر وقت که انسان به منظور واقعی به ارامش برسد موادی در بدن ترشح می شود که برای اندام هایی مانند پوست، مو، چشم، و سایر اندام ها مفید باشد .

منبع : لینک

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره