۲ شهریور, ۱۳۹۸

درمان زود انزالی و تشخیص آن

  • 2 سال قبل
  • 0
درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

 

زود انزالی چیست؟

انزال زود رس به حالتی گفته میشود که فرد درست پس از کمی تحریک جنسی بدون کنترل انزال می شود. این موضوع سبب کاهش رضایت جنسی دو طرف میشود و فرد به مرور زمان احساس افسردگی می کند. این موضوع یکی از رایج ترین انواع اختلالات جنسی مردان است. احتمالا برای هر فردی در زندگی تاثیر گذاشته است.

چه چیزی باعث انزال زودرس می شود؟

اغلب موارد انزال زودرس، علت مشخصی ندارند. با تجربه جنسی و سن، مردان اغلب یاد می گیرند تا ارگاسم را به تأخیر بیاندازند. انزال زودرس ممکن است با یک شریک جنسی جدید اتفاق بیفتد. این ممکن است تنها در شرایط خاص جنسی اتفاق بیافتد یا اگر از زمان انزال گذشته باشد. عوامل روانشناختی مثل اضطراب، گناه یا افسردگی نیز می توانند باعث ایجاد آن شوند. در برخی موارد ممکن است به یک علت پزشکی مانند مشکلات هورمونی، آسیب یا عوارض جانبی برخی داروها مرتبط باشد.

علامت اصلی زود انزالی چیست؟

علامت اصلی زود انزالی، قبل یا بعد از شروع مقاربت است. انزال قبل از اینکه فرد آرزوی آن را داشته باشد، با حداقل تحریک جنسی اتفاق می افتد.

زود انزالی چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک شما از شما در مورد سابقه پزشکی و جنسی تان سوالاتی می پرسد. این موضوع بسیار اهمیت دارد که شما اطلاعات زیادی در این رابطه داشته باشید. او یک معاینه فیزیکی کامل انجام خواهد داد. پزشک ممکن است بخواهد با همسرتان صحبت کند. انزال زودرس می تواند علل بسیاری داشته باشد. بنابراین پزشک ممکن است آزمایشات آزمایشگاهی را برای رد کردن هر گونه مشکل پزشکی دیگر انجام دهد.

درمان زود انزالی چیست؟

در بسیاری از موارد انزال زودرس در طول زمان بهبود میابد. ممکن است درمان مورد نیاز نباشد، تمرین تکنیک های آرام سازی و یا استفاده از روش های حواس پرتی می تواند به شما کمک کند تا انزال را تاخیر ببخشید. برای برخی از مردان، توقف یا کاهش استفاده از الکل، تنباکو یا مواد مخدر، ممکن است باعث بهبود وضعیت انزال شود.

پزشک شما ممکن است توصیه کند، که شما و شریک زندگی تان از تکنیک های خاصی برای تسکین انزال استفاده کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است یاد بگیریم که احساساتی را که منجر به انزال می شود شناسایی و کنترل کنید. ممکن است یاد بگیرید که با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید تا تحریک را متوقف یا کند کنید. شما می توانید از کاندوم برای کاهش احساس آلت تناسلی نیز استفاده کنید. یا حتی شما برای کاهش حس تحریک شدنتان در هنگام رابطه جنسی ، می توانید حالت بدنتان را تغییر دهید. مشاوره می تواند به کاهش اضطراب مربوط به انزال زودرس کمک کند.

داروهای ضد افسردگی گاهی برای پیشگیری از انزال زودرس استفاده می شود. این داروها شامل داروهایی مانند کلومیفامین (Anafranil) و پاروکستین (Paxil) هستند. ترامادول (Ultram) داروئی است که سالها برای کنترل درد استفاده شده است. این دارو می تواند برای تاخیر در انزال نیز استفاده شود.

همچنین کرم ها، ژل ها و اسپری هایی وجود دارند که می تواند با مالیدن آن بر روی آلت تناسلی سبب بی حسی و سری آن شود. آنها شامل لیدوکائین و لیدوکایین-پریلوکائین هستند. اما بعضی از این داروها همچنین می توانند بر شریک جنسی یک مرد تاثیر گذار باشند و باعث کاهش حس شان می شود.

منبع : لینک

مترجم و محقق : میترا کرمانیان

درمان زود انزالی …

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره