۳۱ مرداد, ۱۳۹۸

حفظ رابطه زناشویی و راه کارهایی برای آن

  • 2 سال قبل
  • 0

حفظ رابطه زناشویی

حفظ رابطه زناشویی

حفظ رابطه زناشویی

 

  روش هایی برای حفظ رابطه زناشویی

چرا این روزها زوج ها از هم جدا می شوند؟ چرا نمی توانند مانند فیلم ها تا آخر عمر با شادی و خوشحالی در کنار یکدیگر زندگی کنند؟ برای اینکه رابطه زناشویی خوب و سالمی داشته باشید بسیار اهمیت دارد تا به گفت و گو بپردازید. اکثر زوجین در مورد مشکلات خود صحبت نمی کنند. این موضوع سبب می شود تا شما احساس سرخوشی و امید را تجربه نکنید و همه دریچه امید از زندگی شما محو شود.

میخواهید رابطه خود را حفظ کنید؟ چقدر مایل هستید که این کار را انجام دهید؟

در این مقاله راه کارهایی برای حفظ رابطه زناشویی به شما پیشنهاد شده است؛

  1. خودتان باشید، نه کسی دیگر.

برای اینکه رابطه تان حفظ شود باید بر پایه اعتماد آنرا بسازید. خودتان باشید و اجازه ندهید دیگران شما را تغییر دهند. به احساسات، رویاها و اهداف خود اطمینان کنید. بالاتر از هر چیز دیگری، به هویت خود پایبند باشید.

فقط به این دلیل که ازدواج کردید، این بدان معنا نیست که شما باید شخصیت خود را تغییر دهید. فردی که شما را انتخاب کرده است شما را با این روحیات دوست دارد. اگر تغییر کنید، او شما را سرزنش خواهد کرد. همه ما می دانیم که سرزنش منجر به شکستگی دردناک در روح می شود.

  1. به رابطه زناشوییتان در اتاق خوابتان رنگ و لعاب بدهید.

یک رابطه عاشقانه نیازمند به داشتن رابطه جنسی عالی ست. در ابتدا افراد درگیر احساسات و تازگی و هیجان هستند ولی به مرور زمان این رابطه تغییر می کند و در صورتیکه زوجین چیزی نگویند و حرفی به میان نیاورند، این سکوت منجر به درگیری و مشاجره می شوئد. در این میان افرادی هم هستند که با ایجاد روابط عاشقانه و جنسی لذت بخش در اتاق خواب خود به زندگی زناشویشان هیجان می بخشند.

اگر می خواهید به نجات رابطه خود کمک کنید، به رابطه جنسیتان اهمیت دهید. نزدیک به شریک زندگی خود باشید و هنگامی که با هم هستید خوشحال باشید بگذارید احساسات شما صحبت کند، چیزهای جدید را در اتاق خواب امتحان کنید و از تجربیات نترسید.

  1. سپاسگزار باشید

بسیاری از افراد زمانی که در یک رابطه قرار دارند، به اندازه کافی سپاسگزار نیستند، به همین دلیل آنها در نهایت به مشاوره ازدواج می رسند. آنها اغلب احساسات، عاشقانه و عشق را به عنوان چیزی ناخوشایند و شرم آور می بینند. اگر میخواهید زوجی خوشبخت باشید، شعله  عشقتان را سوزاندن نگه دارید.

عاشقانه با شریک خود رفتار کنید. نشان دهید که او برای شما مهم است. بی تفاوتی خود را کنار بگذارید و به همسرتان بگویید که چه حسی دارید. با استفاده از کلمات، هدایا و گل از او سپاسگزاری کنید. گاهی اوقات حتی بوسه می تواند یادآوری کامل عشق باشد.

  1. سازش

روابط عاشقانه باید تنها بر پایه یک کلمه باشد: سازش. برای داشتن رابطه ای رومانتیک، متوجه خواهید شد که نظرات مختلفی را به اشتراک می گذارید. خوب است شما مجبور نیستید با همه چیز که شوهر یا همسرتان می گوید موافقت کنید، اما باید به این شخص گوش فرا دهید تا سعی کنید به مقاصد مشترک برسید. زوج های متاهل که واقعا خوشحال هستند فهمیده اند که سازش آنها کلید موفقیت آنها است.

  1. روی نکات خوب و مثبت طرف مقابلتان متمرکز باشید.

زوجین به نزاع با یکدیگر میپردازند زیرا نیاز های متفاوتی دارند. در هر موردی، چه خانوادگی، چه مالی و یا هر دو. زمانی این مشاجرات بیخ پیدا میکنند که مشکلات و دلخوری ها حل و فصل نشوند. چه باید کرد؟ بهترین روش تمرکز بر روی نکات مثبت فرد مقابل است.

با یکدیگر صحبت کنید و بگوئید که چه چیزی شما آزار می دهد. شخصیت او را تمجید و تشویق کنید. به هم احترام بگذارید.

  1. با همسرتان صادق باشید

با خواسته های خود صادق باشید اگر می خواهید کارها را در بلند مدت انجام دهید. به جای تمرکز بر نقص همسر خود، ابتدا باید خودتان را ارزیابی کنید. از او بخواهید که با شما صادق باشد و او را به زور تغییر ندهید. هیچ چیز را از خود و همسرتان پنهان نکنید و با روی باز از خود با او سخن بگویید.

مترجم و محقق : میترا کرمانیان

منبع

حفظ رابطه زناشویی

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره