۳۱ مرداد, ۱۳۹۸

تفاوت شکست عشقی دخترهاوپسرها پس از جدایی

  • 2 سال قبل
  • 0

تفاوت شکست عشقی دخترهاوپسرها پس از جدایی

تفاوت شکست عشقی دخترهاوپسرها پس از جدایی

تفاوت شکست عشقی دخترهاوپسرها پس از جدایی

تفاوت شکست عشقی دخترهاوپسرها پس از جدایی

تفاوت شکست عشقی دخترهاوپسرها پس از جدایی

هر دو جنس هنگامی که یک رابطه عاشقانه به پایان می رسد احساس درد و رنج شدیدی را تجربه می کنند.

جدایی هیچ گاه برای هیچ کس خنده دار و سرگرم کننده نبوده است. اشکها، خشم، شب بیداری ها و بیرون زدن های شبانه و حتی اختلال در خوردن ( بی اشتهایی یا پرخوری) همه نشانه این است که قلب فرد در طوفانی به دام افتاده.

پس اگر هر دو جنس در این حالت غم بار به سر می برند، چطور می توان فهمید که حال و هوایشان بعد از جدایی یکسان است و یا متفاوت؟

خوب دلیل این موضوع مربوط به روابط و نقش اجتماعی اونها در جامعه است. و اینکه درک و ارزشی که به آن ها داده می شود چگونه است. البته باید بدانیم که پس از جدایی خانم ها و آقایان با همان احساس به طور متفاوتی روبرو می شوند.

ملاانی شیلینگ، روانشناس، به HuffPost استرالیا این چنین می گوید: ” خانم ها و آقایان زمانیکه در یک رابطه هستند، اعتماد به نفس بالایی دارند به گونه ای که به خود و شریکشان ارزش می دهند، بنابراین پس از جدایی دچار بحران هویت می شوند و رنج فراوانی می کشند. ”

“جالب توجه است که تحقیقات نشان می دهد که مردان و زنان پس از جدایی تجربه ای متفاوت خواهند داشت و به طور کلی آقایان اعتماد به نفس خود را از بر خورد با دیگران و با دیگر زوجین سبک و سنگین می کنند و سخت تحت تاثیر آن ها قرار می گیرند، در صورتیکه خانم ها اعتماد به نفس شان را از حس اتصال و همراه بودن با کسی بدست می آورند.”

به همین دلیل پس از جدایی خانم ها و آقایان رفتارهای متناقضی از خود نشان میدهند.

اینطور به نظر میرسه که تجربه از دست دادن به روش های مختلف برای خانم ها و آقایان متفاوت است و بعد از جدایی به شیوه های متفاوتی برای آنها ترجمه میشوند.  در حالیکه خانم ها پس از جدایی به دوستان و خانواده خود تکیه می کنند، اما آقایان معمولا قلب شکسته خود را با بیرون رفتن و خوشگذرانی و یا فعالیت کردن آرام می کنند.

شیلینگ چنین می گوید: “به طور معمول هنگامی که جدایی اتفاق می افتد، زنان به دنبال حمایت خانواده و دوستان هستند که به آنها احترام می گذارند و مردان نیز به خوبی کار می کنند.”

” تحقیقات نشان می دهند که پس از جدایی خانم ها به دنبال احساسات هستند و آقایان بیشتر فعالیت بدنی شان را افزایش می دهند. خانم ها معمولا بعد از جدایی یا دوستان دختر خود بسیار وقت می گذرانند و همچنین در جزئیاتی از جدایی شان وقتشان را سپری می کنند. اما آقایان یک ورزش جدید رو شروع می کنند، به تعطیلات می روند و دنبال رابطه جدیدی هستند.”

خوب، مهم است که توجه داشته باشیم که در حالی که هر دو جنس به طور متفاوتی فرآیند را تجزیه و تحلیل می کنند، هر دو تجربه ای یکسان و احساس غم و اندوه را تجربه می کنند.

این امر از لحاظ اجتماعی قابل قبول است که زنان با مردم اطراف خود روابط عاطفی بیشتری دارند، به این معنی که آنها قادر به مقابله با احساسات منفی مانند غم و ناراحتی خیلی سریعتر از مردان هستند.

اما اگر همین امر از طرف آقایان انجام شود بسیار نا امید کننده ست چرا که آن ها به این موضوع این چنین نگاه می کنند که با انجام این کار خود را ضعیف جلوه داده اند. ”

با جدایی اتفاق دیگری هم برای افراد می افتد چرا که فرد برای جایگزین کردن شخصی به جای فرد اولیه ممکن است دچار روابط بی پایه و اساسی بشود که منجر به روابط نا مشروع و بی هدفی نیز گردد. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که افراد به راحتی می توانند به یکدیگر صدمه بزنند. مراقب روح و روان مان باشیم چرا که زخم روح دردناک است.

اینگونه نگرش برای آقایان ممکن است بسیار طول بکشد تا به یک رابطه مجدد بیانجامد. برخی از آقایان پس از جدایی حصاری برای ایجاد رابطه مجدد در اطراف خود می کشند و عده ای دیگر فشار افراد جامعه بر رویشان تاثیر منفی می گذارد. آن ها سعی می کنند تا به جدایی به عنوان تجربه ای نگاه کنند و پس از آن بهتر جلوه کنند.

در میان تمام این تفاوت ها، خط پایین این است که مردان و زنان در مواجهه با شکست ها با احساسات یکسانی روبرو می شوند. تفاوت در نحوه برخورد غم و اندوه و از دست دادن آن است. مشاوره در مورد چگونگی برخورد با این مشکل به همین ترتیب برای هر دو جنس یکسان است.

شیلینگ می گوید: “در مورد جدایی تان صحبت کنید، درباره آن بنویسید و روی آن تمرکز کنید”. “هر آنچه که لازم است برای فرایند جدایی و رسیدن به سطح پذیرش آن و اینکه در مورد این موضوع که چرا رابطه تان به پایان رسید، صرف کنید و با افرادی که شما را حمایت می کنند وقت بگذارانید، زیزا آن ها شما را تشویق می کنند که خودتان را پرورش دهید، افرادی که به شما اجازه خواهند داد در لحظه زندگی کنید را رها نکنید.

“قبل از اینکه آماده باشید، به طور مداوم تحت فشار قرار نگیرید، به طور منظم با خود احساساتتان را چک کنید و با تامل این کار را بکیند. با خودتان مهربان باشید و از فرصت ها برای سرمایه گذاری در آن استفاده کنید.”

تفاوت شکست عشقی دخترهاوپسرها پس از جدایی

منبع : لینک

تفاوت شکست عشقی دخترهاوپسرها پس از جدایی

مترجم : میترا کرمانیان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره