۲۷ خرداد, ۱۳۹۸

تزریق بوتاکس، مزایا و اثرات جانبی آن

  • 2 سال قبل
  • 0

تزریق بوتاکس، مزایا و اثرات جانبی آن

تزریق بوتاکس، مزایا و اثرات جانبی آن

 

 

تزریق بوتاکس، مزایا و اثرات جانبی آن

 

در این مقاله میخواهیم به بررسی موضوعی بپردازیم که بیشتر مورد علاقه ی خانم هاست:تزریق بوتاکس، مزایا و اثرات جانبی آن. تزریق بوتاکس، دیسپورت و زئومین برای مبارزه با چین و چروک ها مورد استفاده قرار می گیرند، آنها نوع خالص سم بوتولینوم A هستند، به این معنا که هنگام تزریق ، هیچ خطری فرد را تهدید نمیکند. بوتاکس ،اعصابی که عضلات را بهم متصل می کنند مسدود کرده و باعث از بین رفتن چین و چروک صورت می گردند.

 

مزایا و اثرات جانبی بوتاکس

در حال حاضر، تزریق بوتاکس موثرترین روش درمان چین و چروک است . وقتی اخم می کنید یا می خندید، چین و چروک های “پویا”  در چهره ظاهر می شوند.  مونیکا هالم، متخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی کلمبیا می گوید: “اگر شما بیش از حد عضلات را حرکت ندهید، چین و چروک به وجود نمی آید.” او معتقد است پیشگیری از بوتاکس بهتر از انجام آن است.

اگر در دوران شیردهی یا بارداری هستید و یا قصد آن را دارید، قبل از شروع  تزریق بوتاکس،دیسپورت یا زئومین با پزشک خود مشورت کنید.

 ازاثرات جانبی تزریق بوتاکس ممکن است: سردرد، کبودی، درد در محل تزریق، و در کمتر از ۱٪ موارد، شکاف پلک ها یا ابروها که در عرض چند ماه به حالت طبیعی خود بر می گردند.

 

اگر تصمیم گرفتید که تزریق بوتاکس را امتحان کنید:

قرص نخورید. اگر آسپرین یا ایبوپروفن مصرف می کنید، بیشتر احتمال می رود که در محل تزریق کبودی داشته باشید چرا که این داروها خون را رقیق کرده و خونریزی را افزایش می دهد و همین موجب ازدیاد کبودی می گردد. قبل از انجام بوتاکس، مصرف قرص را قطع کنید و اگر مکملی مصرف می نمایید،حتی اگر “طبیعی” باشد، باید قبل از درمان با پزشک خود در میان بگذارید زیرا بعضی از آنها (مانند قرص های روغن ماهی، گینگو یا ویتامین E) خون را رقیق می کنند. پزشک ممکن است از شما بخواهد که دو هفته قبل از درمان، استفاده از این مکمل ها را متوقف کنید.

 برای این که صورتتان طبیعی تر بنظر آید، در این باره با پزشک معالج خود صحبت کنید؛دکتر شما می تواند دوز بوتاکس را مطابق با آن تنظیم نماید.

 

 

برای تزریق بوتاکس و درمان چین چروک، حتما به یک پزشک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک مراجعه نمایید.

 

 

محقق و مترجم: مریم نعمتی زاده

 

منبع

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره