۲۶ آذر, ۱۳۹۷

تداخلات دارویی سرترالین و مصرف بیش از حد آن

  • 11 ماه قبل
  • 0

تداخلات دارویی سرترالین

تداخلات دارویی سرترالین و مصرف بیش از حد آن

تداخلات دارویی سرترالین

تداخلات دارویی سرترالین تداخلات دارویی سرترالین , تداخلات دارویی سرترالین , تداخلات دارویی سرترالین

تداخلات دارویی سرترالین : 

تداخلات دارویی ممکن است باعث تغییر رفتار داروها یا افزایش خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی شود. فهرستی از تمام داروهایتان حتی گیاهی برای پزشک تهیه کنید و به او نشان دهید.

تداخلات دارویی سرترالین –  داروهایی که با این دارو تداخل دارند شامل :

  • پیموزاید
  • داروهای دیگر که می توانند خونریزی / کبودی ایجاد کنند (از جمله داروهای ضد تلقیح مانند کلوپیدوگرل، NSAID ها مانند ایبوپروفن، وارفارین).
  • مصرف سرترالین با مهارکننده های MAO مکملی کشنده میسازد. این مهارکننده ها شامل 🙁 ایسوکاربوکازید، لینزولید، متیلن آبی، مکلبباید، فنلزین، پروکاریسین، راازگالی، صفین امید، سلگین، ترانیلسیپرومین) به یاد داشته باشید که این مهار کننده ها باید قبل و یا بعد از درمان بیماری با سرترالین مصرف شوند.
  • در صورتیکه از داروهای افزایش سروتونین به همراه سرترالین استفاده میکنید، خطر ابتلا به سندرم سروتونین / سمیت در شما افزایش می یابد. این داروها شامل : داروهای خیابانی مانند MDMA / ecstasy ، داروهای ضد افسردگی خاص (از جمله دیگر SSRI ها مانند فلوکستین / پرفسستین، SNRI ها مانند دالوکسیتین / ونلافاکسین) و تریپتوفان.
  • در صورت استفاده از داروهای دیگر که موجب خواب آلودگی شما میشوند که شامل الکل، ماری جوانا، آنتی هیستامین ها (مانند سیتیزین، دیفن هیدرامین)، داروهای خواب یا اضطراب (مانند الپرازولام، دیازپام، زولپیدم)، آرامبخشهای عضلانی و داروهای ضد درد (مانند کدئین).

برچسب روی داروهای خود را بررسی کنید و از اینکه حاوی مواد بالا نباشد مطمئن شوید و یا در صورت امکان از داروساز خود در مورد ترکیبات دارویی آن سوال کنید.

آسپرین می تواند خطر خونریزی هنگام استفاده آن با این دارو را افزایش دهد. با این حال، اگر پزشک به شما دستور داده تا آسپیرین را برای حمله قلبی یا پیشگیری از سکته (معمولا در دوزهای ۸۱ تا ۳۲۵ میلی گرم در روز) استعمال کنید، باید مصرف آن را ادامه دهید مگر اینکه پزشک به شما دستورالعمل جدیدی بدهد.

این دارو ممکن است با برخی از آزمایشات پزشکی / آزمایشگاهی (از جمله اسکن مغزی برای بیماری پارکینسون) اختلال داشته باشد، که احتمالا پاسخ آزمایش در پایان اشتباه خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که پرسنل آزمایشگاهی و تمام پزشکان تان می دانند که شما از این دارو استفاده می کنید.

مصرف بیش از حد سرترالین

اگر کسی بیش از حد این دارو را مصرف کرده باشد و نشانه هایی جدی از قبیل مشکل در بازدم یا مشکل تنفس داشته باشد، با شماره ۹۱۱ تماس بگیرید. در غیر این صورت، بلافاصله فرد را به نزدیکترین مرکز برای چک کردن سلامتی فرد برسانید.

به هیچ عنوان دیگران را به مصرف این دارو تشویق نکنید. به طور مرتب به پزشک خود سر بزنید.

در صورتی که یکی از وعده های مصرفیتان را فراموش کردید به هیچ عنوان آن را در لحظه مصرف نکنید، بلکه اجازه دهید تا در زمان بندی جدیدی مصرف دارو را مجدداً از سر بگیرید.

این دارو را در دمای اتاق دور از دسترس کودکان و نور و رطوبت نگهداری کنید. به هیچ عنوان در حمام آن را نگذارید.

در صورتیکه دیگر به این دارو نیازی ندارید آنرا درون توالت و یا سینک ظرفشویی تخلیه نکنید. در صورت امکان با داروساز خود در این مورد مشورت کنید و یا با افرادی که مسئول دفع زباله هستند در میان بگذارید.

 

منبع : لینک

تداخلات دارویی سرترالین , تداخلات دارویی سرترالین , تداخلات دارویی سرترالین

مترجم : میترا کرمانیان

 

تداخلات دارویی سرترالین , تداخلات دارویی سرترالین , تداخلات دارویی سرترالین

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره