۲ شهریور, ۱۳۹۸

بی خوابی می تواند قلب شما را تحت تاثیر قرار دهد؟

  • 2 سال قبل
  • 0

بی خوابی

بی خوابی می تواند قلب شما را تحت تاثیر قرار دهد؟

بی خوابی

بی خوابی

نتایج تحقیقات نشان می دهد که کمبود خواب بیش از حد اثرات بدی روی قلب گذاشته و بسیاری از دیگر مطالعات آن را با فشار خون بالا در ارتباط دانسته اند. در حال حاضر، نتایج یک پژوهش جدید انتشار یافته و نشان می دهد که داشتن خواب کوتاه و کمتر از حد طبیعی به برخی از شاخصهای منفی سلامت مرتبط است، مخصوصا هنگامی که در خارج از ساعات معمولی شب رخ دهد. تغییر ساعات کار ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد ، پژوهشگران در حال تلاش برای کشف هر عاملی که بتواند به مقابله با اثرات منفی شیفت کاری شب برای قلب بپردازد نیز هستند . در این میان، تنها موردی که …

نتایج تحقیقات نشان می دهد که کمبود خواب بیش از حد اثرات بدی روی قلب گذاشته و بسیاری از دیگر مطالعات آن را با فشار خون بالا در ارتباط دانسته اند. در حال حاضر، نتایج یک پژوهش جدید انتشار یافته و نشان می دهد که داشتن خواب کوتاه و کمتر از حد طبیعی به برخی از شاخصهای منفی سلامت مرتبط است، مخصوصا هنگامی که در خارج از ساعات معمولی شب رخ دهد.

در این مطالعه، که در آزمایشگاه خواب دانشگاه شیکاگو انجام شد، ۲۶ فرد بزرگسال بالغ ، جوان و سالم را تا یک هفته در حالت خواب کوتاه که تنها پنج ساعت پر استرس بود تحت آزمایش قرار دادند. نیمی از مردم در طول ساعات عادی شب خوابیدند، و نیمی دیگر در طول روز.

پژوهشگران ، سطح فشار خون و ضربان قلب ، سطح نوراپی نفرین ادرار ( نوعی هورمون استرس که موجب بالا رفتن  فشار خون می گردد) و تعداد ضربان قلب آنها را که به عنوان یک شاخص جهت بررسی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است، در طول روز اندازه گرفتند.

در هر دو گروه، فشار خون افراد می تواند نتیجه مدت زمان مطالعه کوتاه شده را تغییر دهد. اما برای هر کس در این مطالعه، محدودیت خواب منجر به ضربان قلب بالاتر در طول روز شد درگروهی که در طول روز خوابیدند تغییرات بیشتری حتی به چشم خوردند.  آنها میزان بالاتری از هورمون نوراپی نفرین در ادرار و نوسان ضربان قلب کمتری در شب ، زمانی که بیدار بودند داشتند .توجه داشته باشید که در زمانی که ضربان قلب کاهش می یابد ، نشانه ای برای افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی محسوب می شود.

چیزی که نگران کننده است این نکته است که آنچه که در طول موج آرام خواب رخ می دهد، به طور معمول مرحله ترمیمی و بهبودی برای بدن است. فشار خون و ضربان قلب پایین این اجازه را می دهد تا بدن خود را ترمیم کند.

اما در هر دو گروه از خواب کوتاه، ضربان قلب افزایش یافت، به خصوص برای گروهی که در طول روز خوابیدند نشان می دهد که تحت شرایطی مانند شیفت کاری، افراد ممکن است قادر به خوابیدن به طور کامل تا رسیدن به شرایط بهبود و ترمیم بدن نباشد.

تغییر ساعات کار ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد ، پژوهشگران در حال تلاش برای کشف هر عاملی که بتواند به مقابله با اثرات منفی شیفت کاری شب برای قلب بپردازد نیز هستند . در این میان، تنها موردی که میتوان به افراد توصیه کرد این است که با ترکیبی از مصرف مواد غذایی سالم، انجام فعالیت بدنی و تلاش برای خواب کافی و به حداقل رساندن تمام شرایط دیگر شیوه زندگی که می تواند به افزایش خطر بیماریهای قلبی عروقی منجر شود، قادر خواهند بود که خود را از خطرات آن نجات دهند.

بی خوابی

منبع : لینک 

بی خوابی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره