۲۶ تیر, ۱۳۹۸

بیماری های قارچی و همه چیز در مورد آن ها

  • 1 سال قبل
  • 0

بیماری های قارچی

بیماری های قارچی و همه چیز در مورد آن ها

بیماری های قارچی

بیماری های قارچی

از بیماری های قارچی چه می دانید ؟

نوع ابتلا به این بیماری ها

نوع درمان این بیماری

علائم این نوع بیماری های قارچی

در عصری که ما زندگی می کنیم بهداشت و سلامت بسیار پیشرفت کرده و میتوان گفت که به اوج خود رسیده است .

با همین باور بسیاری از افراد فکر می کنند که به دلیل پیشرفت بهداشت و سلامت بیماری ها هم کمتر و کمتر شده و درصد مبتلا شدن به یک بیماری نسبت به ۱۰۰ سال پیش بسیار کاهش یافته است .

میتوان گفت این افکار تا حدی  اشتباه است شاید با پیشرفت بهداشت بیماری ها کمتر شده است ولی ما با افزایش جمعیت و متراکم شدن جمعیت بسیار بالا در محیط های کوچک امکان ابتلا به بیماری های عفونی و بیماری های قارچی را بسیار بالا برده ایم .

محیط هایی کوچک و پر جمعیت مانند مترو ها اتوبوس ها و یا توالت های عمومی . حضور در این مکان ها احتمال مبتلا شدن به بیماری های عفونی و بیماری های قارچی را افزایش میدهد .

بیماری های قارچی چه بیماری هایی هستند .

با آمدن یک قارچ یا باکتری مولد قارچ بر روی بدن یا هر اندامی از بدن و فعال شدن ان باکتری به دلیل فراهم شدن عوامل زیست محیطی ان و شروع تولید مثل باکتری تا حدی که حضور او در بدن با ایجاد قارچ های مختلف احساس شود را بیماری قارچی می گویند .

رایج ترین بیماری قارچی :

رایج ترین بیماری قارچی بیماری قارچ پوست است . پوست بیشتر از هر اندامی در بدن با کثیفی ها و باکتری ها و  قارچ ها روبرو است و به همین دلیل بیشتر از هر اندام دیگری در بدن به بیماری قارچی دچار میشود .

بیماری قارچ پوستی چیست 

تحرک و زندگی کردن و همچنین تولید مثل باکتری ها و قارچ ها را بر روی پوست تا حدی که باعث بروز قارچ و یا ناراحتی های پوستی شود را بیماری های قارچ پوست می گویند .

بیماری های قارچی در پوست می توانند در مواردی بسیار خطر ناک باشند و در زندگی  فرد مبتلا مشکلات جدی را ایجاد کنند . به همین دلیل افرادی که در مکان های پر خطر و پر جمعیت کار می کنند و همچنین افرادی که یکی از نزدیکان و یا افراد خانواده اش مبتلا به این بیماری ها باشد حتما باید مراقب بوده و به طور مداوم تحت نظر پزشک باشد .

تمام بیماری های پوستی علائمی دارند و این علائم به نوع عفونت و محل در گیر شدن و نوع قارچ رشد کرده کاملا متنوع است .

انواع قارچ های پوستی :

قارچ های پوستی نیز مانند دیگر بیماری ها و دیگر قارچ ها به دسته های مختلفی تقسیم میشوند . دسته هایی مانند .

 ۱ . عفونت دراماتوفیت :

دراماتوفیت باعث عفونت در پوست . و ناخون . ومو می شود  که این نوع عفونت شامل ۵ عفونت زیر میشود .

الف : عفونت لای انگشتان پا : این عفونت باعث عفونت در پوست بین انگشتان پا میشود که اغلب باعث خارش شدید . تاول . قرمز شدن و یا پوسته پوسته شدن لای انگشتان پا میشود و این عفونت بیشتر در پای ورزشکاران دیده میشود . این عفونت بیشتر در محل هایی مانند استخر و سونا  یافت می شوند و احتمال  مبتلا شدن در همین محل ها  بسیار بالا است .

ب : عفونت  ناخن : این عفونت با شروع فعالیت خود در روی ناخن باعث زشت و بد ترکیب شدن ناخن و کلفت شدن و شکننده شدن ناخن می شود .

ج : عفونت قارچ کشاله ی ران : رشد این عفونت  فقط باعث ایجاد بثورات پوستی و قرمز شدن و دانه دانه شدن کشاله ی ران می شود .

۲ . عفونت مخمر . این نوع عفونت یکی دیگر از عفونت های قارچی است که باعث بیماری های زیر میشود .

عفونت لمسی . پیتریازیست رنگارنگ . برفک .

برفک یکی از رایج ترین بیماری های قارچی در جهان است که در این نوع بیماری دهان  .  زبان  .  واژن  .  و دیگر مناطق مرطوب پوست در گیر می شوند . ( مناطق مرطوب پوست مانند چین و چروک های عمیق پوست )

این بیماری با ایجاد نقطه های سفید رنگی به شکل برف بر روی پوست قسمت های نام برده از بدن ایجاد می شود که اغلب با درد و سوزش و خارش شدید همراه است .

منبع : لینک

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره