۲۶ تیر, ۱۳۹۸

ایمپلنت آپنه خواب

  • 2 سال قبل
  • 0

ایمپلنت آپنه خواب

ایمپلنت آپنه خواب

ایمپلنت آپنه خواب

ایمپلنت می تواند آپنه خواب را کاهش دهد

به گفته رجینا واکر دانشگاه لویولا، MD و همکارانش : سپتامبر ۱۸، ۲۰۰۶ – سیلندرهای کوچک که در قوز نرم در پشت دهان نصب شده اند ممکن است یک راه حل درازمدت برای برخی از افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب باشند.

آنها ۲۲ نفر را که هر کدام سه سیلندر کوچک – که ایمپلنت های پلاکتی دارشتند – به منظور کاهش پریشانی در خواب مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که بسیار موثر واقع شده است.

واکر این نتایج را ۲۰ سپتامبر در نشست سالانه آکادمی آمریکایی آتالارینژولوژیک – جراحی سر و گردن در تورنتو ارائه می دهد.

آپنه انسدادی خواب یک اختلال خواب است که در آن مردم به علت انسداد مجاری هوای تنفسی در هنگام خواب، معمولا به دلیل فروپاشی قشر نرم در پشت سقف دهان، درست قبل از دهانه گلو، قادر به نفس کشیدن نیستند.

ایمپلنت های Palatal برای تقویت قشر نرم و جلوگیری از پایین افتادن آن طراحی شده اند. تیم واکر یادآور می شود که ایمپلنت ها در طی یک جلسه به طور حضوری تحت بی حسی موضعی قرار می گیرند، می توانند برداشته شوند و احتمالا در سایر روش های آپنه خواب دخالت ندارند.

آپنه خواب بدون درمان باعث ایجاد بیماری های جدی مانند سکته مغزی و بیماری قلبی می شود. همچنین موجب خواب آلودگی روزانه، مانع کارهای روزانه فرد نیز می گردد.

مطالعات ایمپلنت Palatal

شانزده مرد و شش زن بیمار در مطالعه واکر بودند. آنها بین ۳۲ تا ۷۶ سال سن داشتند و میانگین سن آنها ۵۳ سال بود. اولین شركت كنندگان در این بررسی قرار گرفتند تا اطمینان یابند كه آنها نامزد خوبی برای ایمپلنتهای Palatal هستند.

بیماران ایمپلنت را به عنوان بخشی از یک مطالعه بزرگتر دانستند و با پیگیری طولانی مدت موافقت کردند.سه ماه بعد، ۱۳ مورد از ۲۲ بیمار به بهبودی رسیدند.

بر اساس یافته ها، تیم واکر: “ایمپلنت های Palatal می تواند به عنوان اولین گزینه درمان جراحی اولیه و تقریبا غیر- تهاجمی برای بیماران باشد.”

منبع 

محقق و مترجم: میترا کرمانیان

ایمپلنت آپنه خواب

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره