۳۱ مرداد, ۱۳۹۸

 اولویت اول زندگی مشترک( همسر)

  • 2 سال قبل
  • 0

اولویت اول زندگی مشترک

 

اولویت اول زندگی مشترک( همسر)

موضوعی که شاید بارها و بارها در جلسات آموزشی و کارگاه ها برای زوجین جوانی که در ابتدای زندگی مشترک خود قرار دارند، در خصوص اولویت بندی و کانون زندگی مشترک است. روی صحبت ما با زوجینی است که قانون زندگی مشترک و اولویت اول آن، همسرشان نیست! سوال این است اگر قرار بود همسرتان در اولویت اول قرار نگیرد پس چرا ازدواج کردید؟شما می توانستید ازدواج نکنید و در کنار خانواده باشید.

باید زندگی مشترک را همانند دایره ای فرض کرد که راس آن دایره، همسر شماست و در کنار آن خانواده و سایر بستگان. به خانواده ها احترام بگذارید و به آنها هم عشق بورزید و اجازه دهید که در کنار زندگی شما باشند ولی در اولویت بندی زندگی مشترک خود، سعی نمایید در کانون و راس، تنها همسر شما قرار بگیرد.زوجینی که اولویت اول در زندگی مشترک، همسرشان نیست، مطمئنا از زندگی شاد و پایداری بهره مند نخواهند شد.این تجربیات درمانی ماست و کاملا اثبات شده است.
با توجه به مراجعات، به این موضوع رسیدیم که بسیاری از افراد از این امر که آنها در اولویت چندم همسر خود قرار دارند شکایت می کنند و احساس نارضایتی دارند.

در تصمیمات مهم زندگی خود و در اولویت بندی هایی که برای خود دارید، همسرتان را در اولویت اول قرار دهید که بتوانید از بانک عشق بالا و زندگی شاد و پایداری بهره مند شوید.

اگر با هرگونه اختلاف نظر مواجه شدید، بهتر است به متخصصین مربوطه مراجعه کنید و از کمک های آنها بهره مند شوید.

 

منبع : دکتر مجتبی یارمحمدی

( روانشناس، زوج درمانگر،سکستراپ،مشاور ازدواج و طلاق و مدرس مهارت های زندگی در کلینیک آوان)

 

جهت ارتباط با دکتر مجتبی یارمحمدی و دریافت نوبت و یا پرسش سوال در مورد این مطلب (اولویت اول زندگی مشترک) ، در قسمت نظرات ، با ما در میان بگذارید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره