۲ شهریور, ۱۳۹۸

اختلال جنسی و راه حل درمان آن

  • 2 سال قبل
  • 0
اختلال جنسی

اختلال جنسی

اختلال جنسی و راه حل درمان آن

راه حل درمان مشکلات و نارسایی در ارگاسم چیست؟

مشکلات این چنینی که با نام (آنورگاسمی) نیز شناخته شده است، معمولا با استفاده از علم روانپزشکی و پیگیری علت اصلی آن قابل درمان است.

انواع اختلالات جنسی چه چیزهایی هستند؟

یکی دیگر از جنبه‌های مشکلات جنسی، دردی ست که در هنگام مقاربت ممکن است آقایان را عذاب دهد، و به جای لذت از رابطه، حس اضطراب و نگرانی در هنگام مقاربت به فرد دست دهد. این مشکل زمانی پیش میاید که فرد مبتلا به زگیل تناسلی، جراحت و یا بیماری پوستی در ناحیه آلت تناسلی خود باشد. این درد در خانم‌ها نسبت به آقایان بیشتر بوده است.

افراد در چه سنی به اختلال در عملکرد جنسی دچار می شوند؟

افراد مسن‌تر به اختلال در عملکرد جنسی دچار می شوند که با این نشانه‌ها همراه است:

  • تاخیر طولانی تر بین تحریک و نعوظ
  • نعوظ همراه با تورم کمتر
  • انزال با قدرت کمتر
  • تاخیر در نعوظ
  • حساسیت کمتر به محرک های لمسی
  • تستوسترون پایین تر
  • ارگاسم آرام و بدون جهش

این مشکلات با بالا رفتن سن افراد پدید میآیند و به عبارت دیگر افراد سالمند معمولا با این مشکلات دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. البته خبر خوش به این افراد این است که با توجه و مراقبه و همچنین قرار گرفتن تحت نظر پزشکان حرفه‌ای به راحتی می توانند، زندگی جنسی بسیار رضایت بخشی داشته باشند.

افراد برای حل مشکلات جنسی خود باید به چه متخصصینی مراجعه نمایند؟

روانپزشکان، روانشناسان و متخصصین جنسی می توانند در مدیریت اختلال عملکرد جنسی افراد به آن‌ها کمک کنند. روانپزشکان و روانشناسان نیز می توانند هنگامیکه علت اختلال جنسی فرد مربوط به روان وی باشد، به او کمک کنند. درمان هایی که شناخت و رفتار را هدف قرار می دهند معمولا میزان موفقیت خوبی دارند. سکسولوژیست‌ها همچنین می توانند به این درمان ها کمک کنند.

آیا مشکلات جنسی بهبودپذیر است؟

برای کمک به درمان یا بهبود اختلال عملکرد جنسی تغییرات شیوه زندگی می تواند مفید باشد، اما همیشه به یاد داشته باشید که پیشگیری مهمتر از درمان است، به این معنی که شما باید قبل از ابتلا به بیماری به نکات مهم و مراقبه‌های بهداشتی و ویزیت متخصصین ماهی یکبار بپردازید. با داشتن یک شیوه زندگی سالم می توانید از بروز مشکلات جنسی جلوگیری کنید؛ ورزش کنید، به خوبی غذا بخورید، مصرف الکل را کاهش دهید، سیگار را ترک کنید( اگر سیگاری هستید). تغییر در شیوه زندگی زمان و تلاش زیادی میبرد، اما نتایج ارزشمندی به دنبال دارد.

منبع

محقق : میترا کرمانیان

بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن این پنجره
بستن این پنجره